KRESLENÍ

Techniky tohoto kurzu byly v naší republice pravděpodobně poprvé předvedeny na konferenci Three in One v Karlových Varech v roce 1998. Kristen Ward popsala principy, které pochází z díla Dr. Betty Edwardsové - Kreslení pravou mozkovou hemisférou. Já jsem se na kurz dostala v roce 2000 pod vedením Heleny Haladové (dnes Vertelmanové), autorky Principů života®.

Kurz, který dnes vedu já, dává dohromady moje letité zkušenosti s rozvíjením mozkové kapacity, kresebnými technikami, písmem a mými osobními zkušenostmi s probouzením pravé hemisféry. Pokud nepočítám Silvovu metodu kontroly mysli, kterou jsem se naučila na základní škole, tak od roku 1998 systematicky pracuji s metodami rozvíjejícími náš mozkový potenciál. Pravá hemisféra je velkým prostorem, který přidá další kvalitu do našeho života a není těžké ho využít. Jednoduchými technikami zvýšíme naši mozkovou kapacitu. Tento kurz tedy není jen obyčejným kurzem kreslení. Každá čára i tah na papíře o vás něco prozrazuje. Tímto způsobem o sobě můžete získat spoustu informací a pochopit spoustu souvislostí. Budete kreslit a postupně objevovat, co za tím opravdu je, proč zrovna vy kreslíte takto a co se stane, zkusíte-li to udělat jinak. Budete mít možnost nahlédnout do celé řady témat ve vašem životě a uvidíte princip, který se zde zrcadlí. Během kurzu se postupně budete učit různé kresebné techniky. Každá technika souvisí se zpracováním určitého návyku chování v nějaké oblasti našeho života. Například perspektiva ukazuje z kolika úhlů se dokážeme dívat na svět kolem nás. Někomu to jde od přírody, jinému ne. Pokud zvolíte správnou techniku, dokážete to i Vy. A najednou se vám rozšíří i vaše perspektiva v životě. Nebo zjistíte, jak nejen na papíře rozlišujete světlo a stín, dobro a zlo... a jak to žít v běžném životě. Poslední den kurzu všechny techniky propojíme a závěrečným dílem bude váš vlastní portrét podle fotografie. Pokaždé je to překvapení. Roky kreslíte jako malé dítě a po čtyřech dnech to vypadá jako zázrak. Přesně tak, jak jsme zvyklí vídat malíře na Karlově mostě, přesně tak to zvládnete i Vy. Už nikdy se po tomto kurzu nebudete dívat na svět stejně. Účastníci říkají, že jim svět jakoby zkrásněl a zbarevněl, protože ho vnímají intenzivněji. Ano, zapojili větší část mozku – pravou, často opomíjenou, hemisféru.

Kurz je určen pro každého, kdo se o sobě chce něco dozvědět nebo si "zvýšit sebevědomí", nebo se prostě jen zkusit naučit kreslit. Je vhodnou přípravou na talentové zkoušky na umělecké školy. Věkové omezení neexistuje, ale prosím konzultujte účast dětí mladších 12 let věku. Je to zábava s hlubokým vlivem na váš všední život.

Kurz pořádám obvykle dvakrát ročně, v dubnu a v říjnu na různých místech republiky, dle dohody se zájemci.

Ukázky kreseb z minulých kurzů.

Nejbližší kurzy: Mlázovice duben 2019, počet volných míst: 15

<< Zpět

KAMARÁDI A PŘÁTELÉ:

Grafoterapie | Human Design | Jogín | Kraniosakrální osteopatie | Přírodní stavitelství